• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز

معرفی واحد تشکل های اتاق البرز

در راستای پیاده سازی ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و به منظور ساماندهی و یکپارچگی تشکل های بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز اقدام به تشکیل دبیرخانه مشترک میان سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف در محل اتاق بازرگانی نموده که به طور ماهیانه و هفتگی جلسات مشترکی با حضور روسا و دبیران این مجموعه برگزار می شود.

تعیین  تکلیف وضعیت نمایشگاه بین المللی استان، وضعیت استقرار پایانه صادراتی، تشکیل و تاسیس شرکت توسعه صادرات به منظور ساماندهی وضعیت تهیه ماده اولیه و حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی از دستاوردهای همکاری مشترک این سه اتاق بوده است.

همچنین به منظور ارائه خدمات به تشکل ها و انجمن های صنایع همگن استان میز کاری در اختیار این مجموعه ها در محل اتاق قرار گرفته تا تشکل ها بتوانند به ارائه خدمات مرتبط بپردازند.

تشکل های که هم اکنون زیر نظر اتاق البرز میز کار تخصیص داده شده  و مشغول به فعالیت می باشند عبارتند از:

1ـ اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان میوه و تره بار استان البرز  2ـ انجمن همگن پلاستیک استان البرز3ـ شعبه انجمن ارگانیک ایران در استان البرز 4ـ انجمن صنایع همگن تولیدکنندگان قطعات خودرو استان البرز5ـ انجمن مسئولین فنی استان البرز6ـ انجمن بتن اماده و قطعات بتن استان البرز7ـ انجمن همگن صنایع نساجی استان البرز8ـ انجمن تخصصی صنایع همگن شوینده، آرایشی و بهداشتی استان البرز9ـ انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح های استان البرز-10 انجمن حسابداری و حسابرسی استان البرز11ـ فدراسیون بین المللی مخترعین استان البرز- 12ـ انجمن همگن آرد استان البرز

 

 برگزاری نشست روز 22 مرداد با اعضای انجمن های وابسته به اتاق البرز به عنوان روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی و پاسداشت فعالییت های تشکل ها از برنامه هایی است که هرساله در اتاق البرز به آن پرداخته میشود.

نشست مجامع سالیانه تشکل ها، اخذ موافقت اصولی برای ایجاد تشکل های جدید و پیگیری تفاهمات با دستگاههای دولتی برای حل مشکلات اعضای از دیگر برنامه های اتاق بازرگانی البرز میباشد.

 

 

بسمه تعالی

 

((ماده 5))

 

 

اتاق ها مکلفند فهرست ملی تشکل های اقتصادی را تهیه و تغییرات آن را اعلام نمایند. در آن دسته از فعالیت های اقتصادی که فاقد تشکل فعال می باشند اتاقها موظفند برای ساماندهی ، ایجاد و ثبت تشکل های اقتصادی فعال زمینه های لازم را ایجاد کنند و در فعالیت هایی که تشکل های موازی وجود دارد، زمینه ادغام، شبکه سازی ، یکپارچه سازی و انسجام تشکل های موازی را فراهم نمایند.