• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/9/3
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1592
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
در نشست مدیران 20 شرکت ایتالیایی با اعضای اتاق بازرگانی تبریز اعلام شد

تبریز-ایرنا- رئیس کل صنعت، معدن و تجارت ایتالیا گفت: شرکت های ایتالیایی به دنبال سرمایه گذاری هایی در ایران می گردند که تداوم و استمرار داشته باشد.

به گزارش ایرنا، آندره گابریل روز یکشنبه در نشست هیات ایتالیایی با اتاق بازرگانی و بازرگانان آذربایجان شرقی، افزود: یکی از هدف های حضور شرکت های ایتالیایی بویژه در حوزه های انرژی، نفت، صنعت و خودرو در تبریز، ایجاد شرکت های ایتالیایی- ایرانی است.
گوالتیرو مالو مدیر بخش صنایع دولتی ایتالیا و نایب رئیس شرکت 'اسنپرزه'، با اعلام آمادگی شرکت های ایتالیایی برای همکاری در بخش صنعت و ایجاد نمایندگی در تبریز، برقراری روابط خوب با شرکت های ایرانی را خواستار شد.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این نشست گفت: پس از موفقیت در دیپلماسی و سیاست خارجی و اثبات اینکه ایران همواره صلح و دوستی و ارتقای سطح همکاری با کشورهای خارجی را می جوید، ارتباطات خوبی آغاز شده است که امیدواریم روز به روز این روابط افزایش یابد.
صمد حسن زاده افزود: دولت و ملت ایران به همکاری با کشورهای صنعتی و صادق علاقه مندند.
وی تاکید کرد احترام خاصی برای ایتالیا قائلیم و خاطره خوبی از همکاری داریم؛ نزدیک به یکصد واحد سرامیک در ایران فعالیت می کند که فناوری آن ایتالیایی است. در صنایع نساجی و چرم نیز روابط خوبی با ایتالیا به چشم می خورد.
حسن زاده گفت: آذربایجان شرقی اکنون در زمینه های تجاری- بازرگانی، صنایع غذایی، قطعه سازی، پتروشیمی، ماشین سازی، تراکتورسازی و سرامیک ظرفیت های مناسبی دارد.
به گفته او، سابقه تجارت در کهن شهر تبریز که در مجاورت جاده ابریشم قرار داشت، به بیش از 700 سال پیش برمی گردد و اتاق بازرگانی این شهر 103 سال قدمت دارد.
نشست مشترک مقام های دولتی و فعالان بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن و تجارت با 20 شرکت ایتالیایی فعال در زمینه نفت، پتروشیمی، خودرو و مواد شیمیایی روز یکشنبه در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.
بر پایه آمارها، تاکنون بیش از پنج میلیارد دلار سرمایه خارجی در آذربایجان شرقی جذب شده است.

ثبت نظر