• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/10/16
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1556
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رم - ایرنا - هیاتی متشکل از شرکت های صنایع غذایی و کشاورزی ایتالیا به سرپرستی «مائوریتزیو مارتینا» وزیر سیاست های کشاورزی این کشور ماه فوریه به ایران سفر می کند.

به گزارش ایرنا، «مائوریتزیو مارتینا» وزیر سیاست های کشاورزی ایتالیا در گفت و گو با خبرگزاری 'اجی' این کشور از آمادگی صنایع کشاورزی و غذایی ایتالیا برای سفر به ایران خبر داد و گفت: توافقنامه همکاری با ایران در بخش کشاورزی در نمایشگاه اکسپو میلان و قبل از امضای توافق هسته ای منعقد شد. ایتالیا قصد دارد با استفاده از فناوری در بخش هایی که حرف اول را می زند، با ایران رابطه ایجاد کند.
وی افزود: ما بدنبال سفر هیات اقتصادی که به ریاست «کارلو کالندا» معاون وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا به ایران رفت و به منظور آغاز روابط جدید با این کشور، در ماه فوریه(بهمن-اسفند) یک ماموریت کشاورزی در ایران خواهیم داشت.
وزیر کشاورزی ایتالیا گفت: در نشستی که روزهای چهارم و پنجم ژوئن 2015 در نمایشگاه اکسپو میلان با حضور وزیرکشاورزی ایران برگزار شد، نخستین گام در توسعه یک طرح مشترک کشاورزی بود.
مارتینا تاکید کرد: همکاری ما (ایتالیا با ایران) قبل از امضای توافق هسته ای آغاز شد. فناوری ایتالیا در بخش کشاورزی، باعث شد ما در این بخش حرف اول را جهان بزنیم و ایران نیز آماده است درباره الگوی تجارتی ایتالیا که پیشرفته ترین در قیاس با سایر کشورها محسوب می شود، گفت و گو کند.
وی نکات مهم و کلیدی صنایع کشاورزی ایتالیا را «پایداری» ، «ابعاد شرکت ها» و «ادغام تنگاتنگ میان زنجیره تولیدی و مواد اولیه و صنایع فرآوری» عنوان کرد.
«
کارلو کالندا» معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا ماه نوامبر 2015 در راس یک هیات بزرگ اقتصادی به تهران  سفر کرده بود. وی به تازگی در آستانه اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و برداشته شدن تحریم های ضد ایرانی اظهار داشت: «ایران خبر خوش سال 2016 برای ایتالیاست
وی افزود: در ماه های آتی دیدارهای دیگری میان مقام های ایتالیایی و ایرانی در تمام سطوح برگزار خواهد شد و می توانیم سطح صادرات به ایران را به سرعت به سه برابر میزان کنونی، یعنی به سه میلیارد دلار افزایش دهیم. می توانیم به فکر هفت میلیارد دلار مبادلات تا پایان سال 2017 نیز باشیم.

ثبت نظر