• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/5/24
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1178
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

اراک - ایرنا - معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت که تا پایان امسال 160 هزار میلیارد ریال اعتبار به صنایع کوچک و متوسط کشور تخصیص داده می شود.

غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در جمع صاحبان صنایع کوچک استان مرکزی در مجتمع کسب و کار شرکت شهرک های استان مرکزی در اراک افزود: این میزان اعتبار از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور احیای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط تخصیص می یابد.
وی با بیان اینکه این اعتبار بر اساس ضوابط قانونی و میزان تاثیرگذاری واحدهای تولیدی به ارزش افزوده و نرخ بهره وری ارایه می شود، بیان کرد: بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی به مدیران بانکهای دولتی و غیر دولتی، واحدهای تولیدی معرفی شده به بانک ها از شرط نبود بدهی غیرجاری و چک برگشتی مستثنی هستند.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: از مجموع 90 هزار واحد فعال تولیدی کشور، حدود 84 هزار واحد در حیطه صنایع کوچک فعالیت می کنند و تا کنون 17 هزار واحد تولیدی، متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی شده اند.
وی در خصوص نامگذاری 21 مرداد با عنوان روز حمایت از صنایع کوچک گفت: نامگذاری این روز نشان دهنده نقش تاثیرگذار این صنایع در افزایش شاخص های اقتصادی کشور، از جمله استان مرکزی است.
سلیمانی ادامه داد: صنایع کوچک به علت مزیت های ارزشمند، نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، افزایش درآمد سرانه ملی و ارتقای نرخ بهره وری و تولید ناخالص ملی ایفا می کنند.
وی افزود: صنایع کوچک با توانمندی های خود می توانند در رفع بیکاری و توزیع ناعادلانه درآمد، تاثیرگذار باشند.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: دولت تدبیر و امید فعالیت های صنعتی ارزنده ای به منصه ظهور رسانده و این درحالی است که خدمات دولت از سوی برخی منتقدان مورد هجمه قرار گرفته است.
وی افزود: صنعتگران و تجار ایرانی به دلیل سیاست های غلط دولت های نهم و دهم سالها از همکاری های تجاری با جهان محروم بودند اما امروز اشتیاق سرمایه گذاران خارجی در جریان موفقیت های دولت تدبیر و امید، وضعیت نابسامان کشور را متحول کرد.
سلیمانی اضافه کرد: تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در چهار ماه نخست سال جاری بیش از چهار میلیارد دلار ارزیابی شد که این مهم نشان از عملکرد ارزشمند دولتمردان و جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور ارزیابی می شود.
وی اضافه کرد: دولت پیشین با برنامه های سطحی و غیر کارشناسی 300 شهرک صنعتی را به کشور تحمیل کرد که هم اکنون تامین زیرساخت های این شهرک ها به یک معضل بزرگ برای شرکت شهرک های صنعتی کشور تبدیل شده است.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران بیان کرد: تشکیل زنجیره های تولیدی و ایجاد شبکه فعالان صنعتی همکار، آموزش منابع انسانی و ایجاد هلدینگ صادراتی از مهمترین شاخص هایی است که بالندگی صنایع کوچک را به دنبال دارد.
وی گفت: شرکت شهرک های صنعتی کشور بیش از چهارهزار و 300 میلیارد ریال از صاحبان صنایع در این شهرک ها طلب دارد اما با این وجود، تامین زیرساخت ها از قبیل آب، برق، گاز، تلفن و ایجاد محورهای مواصلاتی در دست پیگیری است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 50 درصد تولید ناخالص ملی در کشورهای پیشرفته مربوط به صنایع کوچک است و 70 درصد اشتغال کشوری همچون آلمان از سوی صنایع کوچک تامین می شود.
مصطفی آمره بیان کرد: در چهار ماه نخست سال جاری، تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت و بیش از 500 میلیارد ریال پروژه تعریف شد که حدود 300 میلیارد ریال آن محقق گردید.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: تامین بهنگام زیرساخت های لازم برای شهرک های صنعتی استان در گرو همکاری های همه جانبه دستگاه های خدمات رسان است.
33
شهرک و ناحیه صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.
استقرار بیش از 2 هزار و 800 واحد تولیدی استان مرکزی، این استان را به عنوان قطب چهارم صنعت ایران مطرح کرده است.

ثبت نظر