• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/3/17
  • تعداد بازدیدکنندگان : 603
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

معاون برنامه ریزی استانداری البرز با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی استان گفت: با توجه به کمبود آب در استان ، نباید بدون برنامه ریزی برای واحدهایی که مصرف آب بالا دارند مجوز  تاسیس صادر می شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، عباد الله کامکار در یازدهمین نشست کارگروه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید براین نکته که باید در حوزه آب  برنامه ریزی مناسب داشته باشیم  افزود: اکنون که علیرغم کمبود آب سرمایه گذاری هایی برای تاسیس واحد های آب بر انجام شده، باید باهمدلی و تعامل برای رفع  مشکلات این واحدها اقدام کنیم .

کامکار گفت: با توجه به مشکل کمبود آب  در استان ضروری است ضمن رعایت کامل اصول زیست محیطی، صرفا با تاسیس  صنایعی موافقت شود که مصرف آب کم داشته باشند.

وی تصریح کرد: برنامه و منشور استان البرز صدور مجوز برای تاسیس واحدهای صنعتی کم آب بر است.

معاون برنامه ریزی استانداری البرز  در ادامه اظهاراتش با اشار به فعالیت 60 واحد گلخانه ای در هشتگرد که با مشکل کمبود آب مواجه هستند گفت: با توجه به اینکه این واحدها با مجوز  ایجاد شده اند،  باید برای حل مشکل انها چاره اندیشی کنیم .

انتقاد بخش تولید از شرکت های برق  گاز و مخابرات 

رییس اتاق بازگانی استان البرز نیز در این نشست، انتقاد بخش تولید استان از شرکتهای آب، برق، گاز و مخابرات را مطرح کرد.

رحیم بنامولایی اظهار کرد: براساس ماده 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ، این شرکت ها در مواقع بروز مشکلات ناشی از کمبود برق ، گاز و یا خدمات مخابراتی، نباید بخش تولید را در اولویت قطع خدمات خود قرار دهند.

وی افزود: متاسفانه این شرکت ها قانون را رعایت نکرده و با قطع خدمات خود به ویژه قطع مقطعی برق و گاز خسارات بعضا بسیار سنگین به واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی وارد می کنند. 

بنامولایی اضافه کرد: دراین قانون تاکید شده است هرگاه به دلیل کمبود های مقطعی موقتا جریان برق، گاز و یا خدمات مخابراتی واحدهای بخش خصوصی و تعاونی قطع شد شرکت های مربوطه بایستی نحوه جبران خسارت های وارده را تعیین و اعلام کنند ، اما متاسفانه تا کنون این تاکید قانونی مورد بی اعتنایی قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین براساس  تبصره 2 این قانون شرکت های برق و گاز موظف شده اند ضمن هماهنگی با شرکت های بیمه ،  پرداخت خسارات ناشی از قطع برق و گاز واحدهای تولیدی را تحت پوشش قرار دهند  ، لاکن تاکنون دراین زمینه اقدامی به عمل نیامده است.

رییس اتاق بازرگانی البرز درادمه سخنانش صدور موافقت های اصولی برای تاسیس واحدهای تولیدی را بی حساب و کتاب عنوان کرد و افزود : موافقت اصولی و پروانه تاسیس برای تولید هر محصولی بایستی باتوجه به مصرف سرانه و آگاهی کامل از بازار عرضه و تقاضا صادر شود، اما متاسفانه دراین زمینه شاهد صدورمجور های بدون برنامه ریزی هستیم .

ارسال دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی  به دبیرخانه شورای گفتگو،بررسی جزئیات بسته حمایت از اشتغال پایدار مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مورخ 20/6/95 ،حل مشکل تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی نظرآباد، بررسی مشکلات اداری چاه یک شهرک صنعتی توسط شرکت آب منطقه ای و اولویت در بررسی تجدید ارزیابی دارائیهای واحدهای تولیدی و صنعتی و مشکلات مالیاتی در جلسه اتی شورا از جمله مصوبات این کارگروه بود.

 

 

ثبت نظر