• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/5/16
  • تعداد بازدیدکنندگان : 571
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
دبیر کل اتاق بازرگانی البرز:

در نشست  معاون استاندار ازمیر ترکیه با فعالان اقتصادی استان البرز، بستر برای توسعه همکاری های تجاری میان دو استان فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، دبیرکل اتاق بازرگانی البرز در این نشست ضمن استقبال از توسعه روابط تجاری با استان ازمیر ترکیه گفت: پیگیر این مهم هستیم تا زیر ساخت های لازم برای برقراری پرواز مستقیم بین دو استان مهیا شود. 

مسعود قاسمی افزود: ارتباط تجاری البرز با استان ازمیر ترکیه باید به نحوی توسعه یابد که بتوانیم سیاست صادرات محوری کشورمان را دنبال کنیم .

وی اظهار کرد : انتظار این است که در مقابل خرید کالاهای مورد نیازمان از استان ازمیر ترکیه، برای توسعه صادرات انواع  محصولات تولیدی البرز به آن استان زمینه های لازم فراهم شود.

قاسمی توسعه صادرات را  از اهداف مهم اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد و با اشاره به افتتاح نمایشگاه بین المللی استان البرز در آینده نزدیک گفت: در صورت ایجاد نمایشگاه مشترک با استان ازمیر ترکیه در صادرات و واردات بین دو استان تحول ایجاد خواهد شد.

وی افزود: ویژگی مهم  برپایی نمایشگاه مشترک آشنایی کامل فعالان اقتصادی  دو استان با توانمندی های طرفین است.

احیای جاده ابریشم وگسترش روابط تجاری

 معاون استاندار استان  ازمیر ترکیه نیز در این نشست احیای جاده ابریشم را از جمله اهدف سفرش به استان البرز عنوان کرد.

"اوغور کولسوز" گفت : با برقرای پرواز مستقیم و ایجاد یک پل هوایی مناسب بین "البرز" و "ازمیر" ، شاهد احیای جاده ابریشم هوایی و گسترش روابط تجاری در این منطقه خواهیم بود .

معاون استاندار ازمیر ترکیه در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به مشکلات بانکی در توسعه تجارت بین دو استان گفت: در  بازگشت به ترکیه برای رفع این مشکلات جلسه ای با سه بانک دولتی کشورم خواهم داشت.

چهارمین مرکز عرضه محصولات صادراتی"البرزی- ایرانی" در  ترکیه

درادامه این نشست رییس هیات مدیره  شرکت توسعه صادرات و گردشگری استان البرز  در سخنانی ضمن اظهار رئوس برنامه های این شرکت افزود: یکی از اهداف ما ایجاد مراکز عرضه محصولات صادراتی با عنوان مراکز 'البرزی - ایرانی' در کشور های هدف تجاری است.
مجید سریزدی ادامه داد: مرکز عرضه محصولات صادراتی صرفاً نمایشگاه نیست و همه پشتیبانی های لازم قبل و بعد از عرضه توسط شرکت از جمله حقوقی، مالی و اداری صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: در این مراکز انواع اقلام صادراتی و خدمات مختلف از جمله خدمات فنی و مهندسی و علوم دانش بنیان در معرض دید فعالان اقتصادی کشورهای هدف قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: اولین مرکز عرضه محصولات صادراتی ' البرزی - ایرانی' اخیراً در مسکو افتتاح شد و بدین ترتیب وارد مدار تبادل اقتصادی با کشور روسیه شدیم.
وی افزود: شرکت توسعه صادرات استان البرز برای ایجاد مراکز عرضه محصولات صادراتی ' البرزی - ایرانی' در دو کشور عمان و مجارستان به ترتیب به عنوان مراکز کشورهای خلیج فارس و اروپا برنامه ریزی کرده و اقدامات مورد نیاز را انجام داده ایم .
مجید سریزدی برای همکاری مشترک در زمینه صادرات محصولات ایران دربازارهای صادراتی ترکیه و نیز عرضه محصولات ترکیه در بازارهای صادراتی ایران در کشورهای مختلف تحت ضوابطی که منافع طرفین حفظ شود اعلام آمادگی کرد.
وی گفت: استان البرز علاوه بر صادرات کالا در زمینه های صادرات خدمت فنی مهندسی، نیروهای متخصص و نیز گردشگری آمادگی دارد.

در پایان این نشست ضرورت تهیه پیش نویس تفاهم نامه بین دو استان در زمینه های توسعه روابط  تجاری ،  خدماتی و گردشگری مورد تاکید طرفین قرار گرفت و مقرر گردید در سفر هیات تجاری البرز به ترکیه این تفاهم نامه امضا و اجرایی شود.

ثبت نظر