• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/5/23
  • تعداد بازدیدکنندگان : 530
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

دبیرکل اتاق بازرگانی استان البرز تصور غلط ادارات دولتی در خصوص امنیتی بودن اطلاعات را بزرگترین چالش در مسیر استفاده  از دانش فناوری اطلاعات "آی تی" عنوان کرد و گفت: این مشکل بخش صنعت را برای جمع آوری اطلاعات باهدف برنامه ریزی های اصولی درمانده کرده است.

به گزارش روابط عمومي اتاق  بازرگانی البرز، مسعود قاسمی در سومین نشست  کمیته فن آوری اطلاعات "آی تی" اظهار کرد: در جهان امروز جوامع با استفاده از این فناوری مسیر پیشرفت در امور مختلف را بدون اتلاف وقت طی می کنند، با این حال متاسفانه فعالان اقتصادی ما به دلیل محرومیت از این فناوری همچنان در پیچ و خم های اداری گرفتارند

وی افزود: در نشست های هم اندیشی  کارشناسان و صاحب نظران ضرورت تشکیل کمیسیون جدیدی با عنوان کمیسیون  "آی تی" در اتاق بازرگانی  استان مطرح و مورد بحث و بررسی همه جانبه قرار گرفته است .

وی گفت: امید است با تصویب تشکیل این  کمیسیون در اتاق بازرگانی استان بستر برای رفع موانع موجود در مسیر بهره گیری مناسب از فناوری اطلاعات فراهم شود.

دبیر کل اتاق بازرگانی البرز گفت: در میان کمیسیون های مختلف اتاق بازرگانی البرز جای خالی کمیسیون " آی تی " کاملا مشهود است

قاسمی عملکرد ارتباط دستگاههای اجرایی کشور درعملیاتی کردن "آی تی" را بسیار ضعیف عنوان کرد و افزود: با بهره گیری از دانش "آی تی" دسترسی سازمان ها به اطلاعات یکدیگر به صورت آنلاین انجام می شود .

 وی افزود: بدین ترتیب ضمن رفع  مشکل کنونی کاغذ بازی در مسیر پیگیری کارهای اداری ،  مراجعین به ادارات دیگر با مشکلات حاد ناشی  از سرگردانی و اتلاف مواجه نخواهند شد.

وی  عدم دسترسی به آمار و اطلاعات را یک معضل دانست و گفت: به بهانه واهی  امنیتی بودن اطلاعات ، تا کنون فرهنگ انتقال آمار و اطلاعات از یک سازمان به یک سازمان دیگرجایگاه خود را در دستگاه های دولتی پیدا نکرده است

وی اظهار کرد: آمار و اطلاعات سازمانی تنها هنگامی ارزشمند است که قابلیت انتقال داشته باشد و  در رفع مشکلات کارگشا واقع شود.

قاسمی گفت : در دسترس نبودن آمار و اطلاعات جامع درباره صادرات ، واردات و تولید و توزیع از جمله چالش هایی است که همواره به اقتصاد جامعه لطمه وارد کرده است.

وی افزود: با این حال بنا به دلایل مبهم ارگان های ذیربط به بهانه امنیتی از اعلام اینگونه اطلاعات که اساساً به مساله امنیت ربطی ندارد خودداری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید بدون هیچ ترس و واهمه ای آمار و اطلاعات قابلیت رد و بدل شدن داشته باشد .

وی به همه مجریان ارگانهای دولتی و دلسوز جامعه توصیه کرد: هرگز به آمار و اطلاعاتی که مسیر پیشرفت و توسعه را هموار می کند نگاه امنیتی نداشته باشند

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز گفت: بدون دسترسی به آمار و اطلاعات حال و گذشته در زمینه های مختلف، برنامه ریزی صحیح  برای آینده امکان پذیر نخواهد بود .

وی تصریح کرد: با پشتوانه آمار و اطلاعات است که نقاط ضعف و قوت شناسایی و در برنامه ریزی های بکار گرفته خواهد شد.

مدیرکل فناوری و اطلاعات البرز نیز در این نشست تشکیل کمیسیون "آی تی" تحت نظارت  اتاق بازرگانی استان را حرکتی موثر در مسیر توانمند سازی اقتصاد  و توسعه استان عنوان کرد.

غلامرضا حمیدی گفت: با بهره گیری مطلوب از "آی تی" هم افزایی بسیار خوبی میان دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی استان ایجاد خواهد شد که این مهم قطعا گامی راهبردی در راه توسعه پایدار استان خواهد بود.

گفتنی است، در این نشست گزارشی از برنامه های کار آفرینی و ارتباط با جامعه در سال 96، مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا ارایه شد.

همچنین در این نشست اعضا و شرکت کنندگان نسبت به ارائه ظرفیتهای موجود در استان و تشریح اقدامات انجام شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ثبت نظر