• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/6/29
  • تعداد بازدیدکنندگان : 439
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز:

رییس اتاق بازرگانی استان البرز در همایش بزرگداشت شهریار گفت: اقتصاد جامعه ما بایستی بافرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی کاملا هماهنگ و همخوانی داشته باشد .

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در این همایش که به مناسبت 27 شهریور" روز شعر و ادب برگزار شد افزود: رعایت کامل اصول و مبانی اسلامی در اقتصاد،  قطعا کشور را از نابسامانی ها و چالش های فراوان در مسیررونق کسب و کار رهایی خواهد داد.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش گفت:  تعدد مراکز تصمیم گیری با معضل حاد ترویج فساد در برخی ادارات دولتی و  ایجاد رانت برای افراد فرصت طلب  همراه شده است . 

بنامولایی از دولت و تملق گویی به عنوان یک آفت نام برد و گفت: اگر قرار است از دولت تدبیر و امید حمایت و دولتمردان را از واقعیت های بخش تولید آگاه کنیم ، باید طرح مسایل و مشکلات را جایگزین تملق گویی نماییم .

بنامولایی با ذکر این نکته که دولتمردان نیز از تملق گویی بیزار و از طرح مشکلات و ارایه راهکار حمایت می کنند افزود: متاسفانه حرکت  چرخ های صنعت کشور هر روز کندتر می شود و باید در انتظار اجرای برنامه های دولت باشیم تا با ایجاد رونق در اقتصاد از فشار روحی مردم به ویژه قشر کم درآمد کاسته شود.

وی تصریح کرد: اگر دولتمردان را از مشکلات بخش تولید و صادرات آگاه نکنیم و به جای ارایه راهکار برای رفع چالشها ، صرفا شعار بدهیم ، در این صورت جامعه  با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که در دولت های نهم و دهم شاهد بودیم .

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز "هنر مدیریت" را در ثبات مدیران و بهره گیری از تجربه های ارزشمند آنان در دوره مدیریت عنوان کرد .

وی  گفت: صحیح نیست مدیری را که با مشکلات و نارسایی های یک منطقه آشنا شده و برای رفع مشکلات برنامه هایی را تدارک دیده ناگهان به یک منطقه دیگر  انتقال دهیم .

بنامولایی تصریح کرد: هنر آن است که پول و مغز مردم در این کشور حفظ شود و از ایده های نو به نحو مطلوب در مسیر شکوفایی اقتصاد و توسعه جامعه بهره بگیریم.

 افتتاح نخستین خانه پژوهش یاب کشور در استان البرز

در ادامه این همایش با رونمایی  از طرح سپینا  دبیر اجرایی  این طرح گفت: خانه پژوهش یاب با هدف بهره گیری از نظرات، ایده ها و طرح های نخبگان و دست اندرکاران تحقیق و پژوهش در مسیر توسعه صنعت و کار آفرینی راه اندازی شده است.
الهام آزاد رنجبر افزود: با توجه به اینکه استان البرز به عنوان یک قطب مهم علمی و صنعتی مطرح است، با ایجاد این خانه پژوهش بستربرای توسعه صنعت و کار آفرینی دراین خطه فراهم شده است.
وی اضافه کرد: در این خانه پژوهش فکرهای نو و خلاق شناسایی و برای تبدیل ایده های نو به تولید محصول و خدمات برنامه ریزی خواهد شد.

 

ثبت نظر