• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/7/11
  • تعداد بازدیدکنندگان : 515
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی از تشکیل جلسات موازی و بدون خروجی توسط برخی ادارات گلایه کرد و گفت: تشکیل اینگونه جلسات صرفا  اتلاف وقت است  و  موانع موجود در راه بهبود فضای کسب و کار را برطرف نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم بنامولایی در دوازدهمین نشست مشترک هيات رييسه اتاق بازرگانی البرز با روساي شهرك های صنعتي استان افزود: باید اینگونه جلسات با حضور کارشناسان بخش خصوصی و مدیران ادارات ذیربط و نیز با ارایه راهکارهای عملی و اتخاذ تصمیمات اصولی و قابل اجرا همراه باشد.

تقدیر از استاندار سابق و استقبال از دیدگاه استاندار جدید  

 وی در ادامه اظهاراتش ضمن  قدردانی و تشکر از استاندار پيشین استان اظهار کرد: ایشان همواره در رفع چالش های بخش خصوصي با ما همراه بودند و در نشست های شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي حضوری فعال داشتند .

وی گفت: همراهی و همکاری نزدیک استاندار پیشین و دیگر نمایندگان دولت با بخش خصوصی موجب شد ما در بین اتاق های بازرگانی سراسر کشور رتبه چهارم را کسب کنیم . 

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز افزود: از اينكه استاندار جديد نيز براین باورند که شوراي گفت وگو به عنوان تكيه گاه  بخش خصوصي مطرح است خرسندیم  و از دیدگاه و نظرات ایشان استقبال  مي كنيم .

 بنامولایی گفت:  تقويم و برنامه  شش ماه دوم را براي استاندار جدید فرستاديم و از ایشان  درخواست كرده ايم موارد مورد نظرشان را اعلام كنند تا ضمن ساماندهی امور ، برنامه ريزي دقيقی داشته باشيم.

وی با ذکر این نکته که حرکت های بخش تولید و تصمیم گیری ها بايد بر محور واقعيت گرايي پيش برود خطاب به روسای شهرک های صنعتی استان در خصوص تشکیل جلسات موازی و بی محتوای افزود:  بهترين جلسات، نشست هایي است كه با حضور استاندار در شهرك هاي صنعتي تشكيل شود.

وي ادامه داد: باید برای تعیین زمان بندي مناسب درخصوص طرح مسایل مربوط به ادارات دارايي، کار، تامين اجتماعي، محيط  زيست و غیره برنامه ریزی کنیم و برای هر یک از ادارات مذکور یک زمانی را تعیین کنیم تا مديران مربطه  این سازمان ها در مقابل طرح مسایل  به استاندار  جوابگو باشند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در ادامه سخنانش برای تشکیل نشست هایی با نماينده  استان و  رييس كميسيون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي با هدف بررسی مشكلات صنعت استان و كشور اعلام آمادگی کرد.

وی گفت: تشکیل اینگونه نشست ها در راه رفع مشکلات بخش خصوصی استان و کشور موثر خواهد بود.

 رانت بازان قصد دارند چهره بخش خصوصی را خدشه دار کنند 

بنامولایی تغییر و اصلاح  نگاه به صاحبان صنعت را ضروری دانست و گفت: با کمال تاسف افرادی با رانت بازی برای دریافت وام های کلان خودشان را  به عنوان بخش خصوصی معرفی کرده و قصد دارند چهره فعالان اقتصادی را خدشه دار کنند.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی و برخورد قانونی با عوامل رانت باز افزود: بخش خصوصی معنا و مفهوم خاصی دارد و کسانی باید در صحنه اقتصاد جامعه وارد شوند که صلاحیت اخلاقی و رفتاری داشته باشند.

وی اظهار کرد: افرادی باید ادعای کار آفرینی را مطرح کنند که حداقل٥٠ در صد سرمایه آورده داشته باشند . 

وی گفت: افرادی که با رانت  و رابطه بازی وام و زمين برای ایجاد واحد تولیدی دریافت کرده اند ، اگر در مسیر فعالیت اقتصادی با مشکلاتی مواجه و  ورشکست شوند، دلشان نمی سوزد ، چراکه آورده ای نداشته است .

رییس پارلمان بخش خصوصی ادامه داد: اين همه وام های بانکی معوقه که سیستم بانکی را به چالش کشیده  از تصميم گيري هاي غلط و رانت بازی ها سرچشمه گرفته است. 

نگاه به صاحبان سرمایه باید اصلاح شود 

رییس اتاق بازرگانی از اینکه در مواردی نگاه به کارآفرین و صاحبان ثروت مشروع جرم تلقی می شود اظهار تاسف کرد.

وی تصریح کرد: باید به نحوی فرهنگ سازی شود که در مسیر رونق اقتصادی داشتن ثروت مشروع به جای ' جرم ' ،  'افتخار'  تلقی و برای  صاحبان سرمایه که اشتغال ایجاد می کنند جایزه درنظر گرفته شود.

ساماندهی تشکل ها دستور کار اتاق بازرگانی البرز

رحیم بنامولایی از اختصاص یک میز کار با عنوان میز ساماندهی تشکل های خصوصی خبر داد.

وی گفت: هدف این است که تا با همگرایی و کار جمعی نسبت  به ساماندهی  تشکل ها اقدامات جدیدی را انجام داده  و در پی آن هستیم تا تشکل ها نیز بتوانند از امکانات اتاق بازرگانی استان استفاده  بیشتری کنند

رئیس اتاق بازرگانی البرز در ادامه به ویژگی ها و اثرات برجام در اقتصاد جامعه اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های مهم برجام جلوگیری از واردات محصولات تاریخ گذشته توسط عوامل سود جو و فرصت طلب است. 

وی افزود: این افراد  کالاهای تاریخ گذشته را با قیمت بسیار ارزان وارد  و با قیمت های گران و غیر منطقی در بازار مصرف عرضه می کردند.

نمایشگاه دایمی اتاق البرز ، بستر ساز توسعه صادرات 

بنامولایی با اشاره به اختصاص یک فضای مناسب در اتاق بازرگانی استان البرز برای افتتاح نمایشگاه دایمی محصولات تولیدی استان گفت: با توجه به حضور هیات های تجاری خارجی، معرفی محصولات استان در این نمایشگاه بستر را برای توسعه صادرات فراهم می کند. 

وي اضافه كرد: براي اولين  بار در اتاق هاي سراسر كشور، در اتاق البرز فضايی براي معرفي توانمندي هاي استان در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: واحدهاي توليدي تا 15 آبان ماه مي توانند قفسه اي از نمايشگاه را با مديريت خود شان دراختيار بگيرند.

وي با اشاره به آماده شدن مقدمات راه اندازي تجارت الکترونيك در اتاق البرز گفت: با راه اندازي تجارت الکترونيك در استان  در مرحله اول  به اتاق هاي سراسر كشور و در مرحله بعدي به اتاق هاي بازرگاني سراسر دنيا وصل خواهيم شد.

بنامولایی گفت: با ايجاد تجارت الکترونيك توليد كنندگان استان بدون هيج واسطه اي می توانند محصولاتشان را به کشورهای هدف صادر و  یا مواد اوليه مورد نیازشان را خریداری و وارد کنند.

ثبت نظر