• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/7/19
  • تعداد بازدیدکنندگان : 503
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

 رییس اتاق بازرگانی البرز هماهنگی و همکاری نزدیک مرجع قضایی و بخش خصوصی استان را گامی مهم  در جهت هموار شدن گذرگاه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در نشست کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری البرز  گفت: از مرجع قضایی استان تقاضا داریم  جهت حمایت از سرمایه گذاری، درصورت امکان یکسری از پرونده های اقتصادی را  به مرکز داوری اتاق بازرگانی استان ارجاع دهند تا این بخش در اتاق البرز فعال شود.

وی افزود: از اینکه مرجع قضایی استان همواره سرمایه گذاری های مشروع را مورد حمایت کامل قرار داده تشکر می کنیم و درخواست داریم پرونده های اقتصادی خارج از فضایی که مجرمان محاکمه می شوند رسیدگی شود.

 وی هدف از این درخواست را حفظ شئونات فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: مرکز داوری اتاق بازرگانی  مکان مناسبی برای بررسی همه جانبه  پرونده های اقتصادی است.

 وی ادامه داد : این مرکز برای رفع مشکلات بخش صنعت از توانایی لازم برخوردار است و می تواند در این راه حرکت های موثری داشته باشد.

رئیس پارلمان بخش خصوص البرز ادامه داد: پیگیری مطالبات بخش خصوصی در نشست های مرکز داوری اتاق البرز ،  کاهش مراجعه به محاکم قضایی و رفع مشکلات صنعت را به دنبال خواهد داشت .

حمایت از سرمایه گذاران در راستای سیاست های کلان کشور

رئیس دادگستری استان البرز نیز دراین نشست در اظهاراتی از اینکه نشست های کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری همواره مصوبات اجرایی درخور توجهی داشته اظهار خرسندی کرد.

احمد فاضلیان گفت: این کمیته با عنوان جدید ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همچون گذشته به برنامه ها و اهداف تعیین شده در راستای حمایت از سرمایه گذاری های مشروع  ادامه خواهد داد

وی افزود:آیین نامه قبلی کمیته حمایت قضایی ازسرمایه گذاری تنها در 18 ماده محدود شده بود ، لاکن  فعالیت هایمان گسترده شده و در آیین نامه جدید انجام مامویت های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: ما دراستان البرز در مسیر اجرای  سیاست های کلان کشور در حمایت از سرمایه گذاری و توجه خاص به اقتصاد مقاومتی حرکت های خوبی داشته و خواهیم داشت

وی در بخش دیگر اظهاراتش با اشاره به  اهمیت ویژه فعالیت مرکز داوری اتاق بازرگانی استان گفت: فعالان عرصه اقتصاد می توانند به خوبی از این ظرفیت قانونی بهره مند شوند.

وی افزود: در نخستین اقدام باید به نحوی برنامه ریزی شود تا بسیاری از قرار داد ها در حوزه تجارت و بازرگانی در مرکز داوری که هزینه کمتر و سرعت بالا تری دارد رسیدگی شود.

رییس دادگستری البرز گفت: باید طی  نشستی با حضور مسئولان مربوطه دستور العمل جدیدی باهدف توسعه فعالیت مرکز داوری اتاق بازرگانی استان تدوین شود.

رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز نیز در این نشست نوپا بودن و آگاه نبودن از مزایای رسیدگی به مسایل اقتصادی در مرکز داوری را از دلایل عدم مراجعه مردم به این مرکز ذکر کرد.

آرش ذولفقاری با سپاس از حمایت مرجع قضایی از مرکز داوری اتاق بازرگانی استان گفت : براساس بخشنامه معاونت پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری کل استان خطاب به اتحادیه مشاوران املاک، این مرکز به عنوان مرجع صالح در رسیدگی به دعاوی و حل اختلاف قرارداد های مشارکت ساختمانی معرفی شده است.

ذوالفقار اظهار کرد: بر اساس این بخشنامه مشاورین املاک موظف شدند ضمن اصلاح قراردادهای مشارکت ساختمانی از این پس کلیه اختلافات ناشی از انعقاد، اعتبار، فسخ و غیره را تنها در این مرکز داوری مطرح و مورد حل و فصل قرار دهند که این مهم کاهش مراجعین به دادگستری را درپی دارد.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش گفت: درمواردی روابط تجاری بین تجاربا اختلاف  هایی همراه است که طبق توافق بین مرجع قضایی و اتاق بازرگانی، مرکز داوری دراین زمینه مشکل گشای تجار در رفع اختلافات است.

وی افزود: اختلافاتی که از طریق داوری در این مرکز به صورت داوری تخصصی حل و فصل می شود مورد تایید مرجع قضایی است

در ادامه نشست دادستان عمومی و انقلاب اسلامی  استان البرز نیز در اظهاراتی به حمایت قضایی از سرمایدگذاری در بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

حاجی رضا شاکرمی گفت :در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند ،  هرماه نشست هایی با حضور مدیران اجرای دستگاه های اجرایی و نظارتی ذیربط با هدف رفع مشکلات بخش تولید و صنعت برگزار میکنیم .

وی ادامه داد: باید به دنبال ایجاد راه قانونی برای رفع مشکل فعالان اقتصادی باشیم تا زمینه های  سرمایه گذاری  و ایجاد  اشتغال فراهم شود.

وی از بیکاری به ویژه در قشر تحصیلکرده به عنوان یک معضل استان نام برد و گفت: باید با همراهی و همکاری  یکدیگر برای ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار بستر سازی کنیم

وی افزود: باید تلاش کنیم کسانی که  مشغول به کار هستند از امنیت شغلی برخوردار شوند و موانع سرمایه گذاری و کار آفرینی با هدف ایجاد اشتغال برطرف شود.

                    

ثبت نظر