• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/12/13
  • تعداد بازدیدکنندگان : 536
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی استان البرز اعلام کرد که منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام بایستی به کمک بخش تجارت و بازرگانی استان بیاید.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در پنجاهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که صبح شنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با بیان اینکه سفر هیات تجاری لهستانی به ایران تفاهم نامه و توافق نامه های خوبی به همراه داشت که زمینه مشارکت بین دو کشور را شدت می بخشد، اظهار کرد: درصدد توسعه صادرات در استان البرز هستیم.
وی با اشاره به اینکه سفر هیات تجاری از کشور آلمان به استان البرز نیز ثمرات خوبی بر جای گذاشته است که زمینه همکاری و توسعه صادرات بین این دو کشور را فراهم می کند، افزود: تجارت از دست رفته حلال ایران سبب شده تنها کشورهایی چون ترکیه و عربستان در این بخش فعالیت داشته باشند لذا درصدد احیای سهم از دست رفته تجارت حلال ایران در بازارهای اروپایی هستیم.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه البرز از توانمندی و ظرفیت های بالایی برخوردار است که در نظر داریم از این امتیاز به نحو احسن استفاده کنیم، تصریح کرد: حضور در بازارهای جهانی برای ارائه محصولات داخلی با کیفیت بالا در اولویت اقدامات قرار دارد.
بنا مولایی خاطرنشان کرد: بخشودگی جرائم مالیاتی مودیان فعال در حوزه تولید و صنعت اقدام شایان تقدیری محسوب می شود چرا که این مهم انگیزه فعالیت در این عرصه را شدت خواهد بخشید و بهبود شرایط اقتصادی را فراهم خواهد کرد.
تاخیر در راه انداری پایانه صادراتی البرز قابل قبول نیست

 در ادامه این نشست استاندار البرز ضرورت تسریع در تکمیل و راه‌اندازی پایانه صادراتی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تاخیر در بهره برداری از این پروژه به‌هیچ‌ عنوان قابل ‌قبول نیست.

 محمد علی نجفی  بابیان اینکه جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، شورای مهم و مؤثری در کشور محسوب می‌شود، افزود: باید این جلسات پربارتر برگزار و گفت وگوها صمیمانه‌تر شکل بگیرد.
وی بابیان اینکه مدیران بخش دولتی باید به جد مباحث مطرح‌شده را پیگیری کنند از طرفی اتاق بازرگانی نیز باید در جلسات مختلف و کمیسیون‌ها مطالب موردنظر را مطرح کنند، ادامه داد: شرایط سختی را در کشور سپری می‌کنیم لذا باید همراهی لازم با دولت در بخش‌های مختلف صورت گیرد.

استاندار البرز شرایط استان از حیث اشتغال و کاهش نرخ بیکاری را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: اخبار خوبی در بحث ستاد تسهیل مطرح‌شده که می‌توان با تکیه‌بر این دستاوردها؛ موانع موجود در مسیر تولید را تا حد چشمگیری برطرف کرد.

نجفی بااشاره بر اینکه انتظار داریم سازمان بیمه تأمین اجتماعی، شرکت‌های خدماتی و امور مالیاتی مساعدت لازم را با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران داشته باشند، خاطرنشان کرد: راضی نیستیم چراغ صنعت و تجارت خاموش شود زیرا مشکلات موجود در این بخش را می‌توان در قالب مذاکره برطرف کرد.

وی با گلایه از عدم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تعیین و تکلیف در خصوص راه‌اندازی نمایشگاه دائمی در استان البرز، تصریح کرد: راه‌اندازی پایانه صادراتی در استان البرز باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد، فرودگاه پیام ظرفیت ویژه‌ای محسوب می‌شود که باید از این امتیاز به نحو احسن استفاده کرد.

استاندار البرز با تأکید بر اینکه باید در مدت‌زمان کوتاه و قبل از پایان سال بحث راه‌اندازی پایانه صادراتی استان به نتیجه موردنظر برسد، گفت: به درازا کشیده شدن این مهم به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست چراکه البرز استانی ویژه در کشور محسوب می‌شود.

استاندار البرزخواهان ارائه مساعدت ویژه به مودیان مالیاتی در استان شد و گفت: باید ارتباط دستگاه‌های مختلف در البرز با مرکز پژوهش‌های مجلس تعامل ها بیشتر شود.

 

ثبت نظر