• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/12/19
  • تعداد بازدیدکنندگان : 271
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
با هدف گسترش روابط تجاری :

بنا به دعوت رسمی رییس اتاق بازرگانی هندوستان (PHD) یک هیات تجاری متشکل از 17فعال اقتصادی از استان های البرز و تهران شامگاه روز چهارشنبه راهی شهر "چنای" این کشور شد.

 

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ، اعضای هیات تجاری البرز در این سفر که روسای اتاق های بازرگانی البرز و تهران نیز حضور دارند هیات اعزامی ضمن شرکت  در نشست های مشترک با تجار هندی و امضاء تفاهم نامه در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی در نمایشگاه  IESS  این کشورنیزحضور خواهند یافت.

رییس اتاق بازرگانی البرز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: مذاکره و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین اتاق های بازرگانی البرز و هند (PHF) در زمینه های ساختمان ، لوازم پزشکی، سلولزی، ماشین آلات صنعتی ، حمل و نقل ، ماشین آلات کشاورزی و  نساجی  از جمله اهدف این سفر است. 

رحیم بنامولایی گفت: اتاق بازرگانی هند به نمایندگی از طرف فعالان اقتصادی این کشور از گسترش روابط تجاری و اقتصادی با بخش خصوصی ایران به ویژه استان البرز استقبال کرده است. 

وی افزود: روابط اقتصادی و فرهنگی ایران و هند ریشه در پیشینه مذهبی و تاریخی بسیار غنی دارد.

بنامولایی گفت: داد و ستد و تعاملات اقتصادی بین تجار دوکشور از گذشته های دور و نزدیک رواج داشته است.

 وی افزود: در گذشته محصولاتی چون ادویه و سنگ های قیمتی از هند به ایران صادر می شد و هند نیز برخی کالاهای مورد نیازش از جمله قالیچه، گلاب و خشکبار را  از ایران خریداری میکرد.

 وی گفت:  ایران و هند دو  کشور در حال توسعه هستند که اهداف مشترکی را برای رسیدن به توسعه پایدار  دنبال می کنند.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز با اشاره به بهبود روابط اقتصادی ایران و هند طی سال های اخیر ، از ایران و هند به عنوان  کلید اصلی توسعه در آسیای میانه نام برد.

 

ثبت نظر