• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/2/11
  • تعداد بازدیدکنندگان : 439
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز فراهم شدن مقدمات حضور فعال و پر رنگ بخش های تولید ، صنعت ، خدمات و کشاورزی استان در نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران در روسیه را حرکتی در راستای فرمان مقام معظم رهبری دانست که امسال را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز مسعود قاسمی درنشست توجیهی چگونگی و کیفیت برپایی این نمایشگاه ، حضور فعال بخش خصوصی در این عرصه را گامی در جهت توسعه روابط تجاری و گسترش صادرات کشور عنوان کرد.

وی گفت: بسیاری از محصولات تولیدی ایران از جمله تولیدات واحدهای نمونه و برتر استان البرز ازمرغوبیت بالایی برخوردار هستند و معرفی محصولات ایران در این نمایشگاه رونق صادرات را درپی خواهد داشت.

وی با اشاره به ویژگی خاص حضور مان در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران در روسیه افزود: معرفی تولیدات ما در این نمایشگاه تنها در بازار یابی در روسیه خلاصه نمی شود بلکه از این راه می توانیم درتمام جمهوری های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق معرف کالای ایرانی باشیم و در بازار این کشورها به صورت فعال ظاهر شویم .

وی خاطرنشان کرد: استان ما در تولید بسیاری از کالاها از جمله در زمینه های تخصصی نظیر نساجی، مواد غذایی و دارویی از توانایی های شایان توجهی برخوردار است و میتوانیم در صادرات محصولات با کیفیت و قابل رقابت حرف برای گفتن داشته باشیم . 

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز تصریح کرد: تولید کنندگان باید کیفیت کالا ، قیمت و خدمات پس از فروش را مورد توجه خاص قرار دهند تا بستر برای حضور پررنگ و قابل رقابت محصولات داخلی در بازارهای بین المللی مهیا شود.

دراین نشست جمعی از فعالان اقتصادی استان " امین علی اف " نماینده تام الاختیار تجار جمهوری داغستان و دکتر احد قضایی نماینده سابق ایران در اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع (cis) حضور داشتند.

براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران درتاریخ 30 شهریورماه در داغستان  برگزار شود.

داغستان دروازه ورد به بازارهای روسیه

   نماینده تام الاختیار بخش خصوصی  جمهوری داغستان نیز در این نشست طی اظهاراتی از داغستان به عنوان دروازه ورود به بازار های روسیه نام برد. 

"امین علیف" گفت : فرودگاه بین المللی  داغستان از هرلحاظ برای پذیرش هواپیما های باری و مسافرتی ایران آمادگی دارد.

   وی افزود: هم اکنون در حال مذاکره با شرکت های هو.اپیمایی در ایران هستیم تا پروازهای تهران به مقصد فرودگاه بین الملی  داغستان به نحو مطلوب برقرار شود.

   وی به تجار ایرانی پیشنهاد کرد با سفر به جمهوری داغستان با توانمندی های تجاری این کشور آشنا شوند.

   امین علیف گفت : دولت داغستان از مشارکت تجاری با ایران  استقبال می کند و برای  ایجاد شرکت های مشترک بین ایران و داغستان و ارایه امتیارات و تسهیلات لازم به  تجار ایرانی آمادگی دارد.

   وی افزود: ما علاقمند هستیم  که تولید کنندگان ایران بخشی ازمحصولات  خود را در جمهوری داغستان تولید کنند و  در این راستا کشور داغستان امتیازات و تسهیلات لازم از نظر امور گمرکی ، صادرات و حمل و نقل را برای فعالان اقتصادی ایران در نظر خواهد گرفت.

   نماینده تام الاختیار جمهوری داغستان در سفارت روسیه در ایران گفت که این کشور خواستار گسترش روابط تجاری و اقتصادی با استان البرز است.

   "امین علیف"  در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صنعتی  مستقر در اتاق بازرگانی البرز نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : برپایی این نمایشگاه  ابتکار جالبی است که ما این ایده را در کشورمان  برای بازدید هیات های تجاری دیگر کشورها اجرا خواهیم کرد.

   امین علیف از استان البرز به عنوان یک استان توانمند صنعتی نام برد و گفت: من به عنوان نماینده دولت داغستان از نظر امور  تجاری و حقوقی و ارایه تسهیلات درجهت  توسعه روابط تجاری با استان البرز بستر را فراهم خواهم کرد و دراین راستا کلیه مراحل جهت همکاری های تجاری دوطرف را انجام میدهم .

   داغستان یکی از 23 جمهوری خودمختار فدراسیون روسیه است که در سواحل غربی دریای خزر و در بخش شرقی ناحیه قفقاز واقع شده است. 

مرکز و بزرگترین شهر این جمهوری  "مَخاچ‌ کالا  نام دارد.

 

ثبت نظر