• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/5/2
  • تعداد بازدیدکنندگان : 258
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رایزن اقتصادی ایران در لبنان گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی بین دوکشور را دستور کار مهم این سفارتخانه عنوان کرد.

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، سيد سجاد نژاد در نشست با جمعی از فعالان اقتصادی استان که با حضور رئیس اتاق بازرگانی البرز برگزار شد با اشاره به سابقه بیش از یک‌ قرن تعامل و روابط سیاسی، فرهنگی و جتماعی بین ایران و لبنان ضرورت معرفی تواناییها ی تولیدی ، صنعتی و خدماتی ایران با هدف گسترش رابطه تجاری و اقتصادی بین دوکشور را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: پذیرش و اعزام هیات های تجاری دوکشور با هدف تحول در تجارت به ویژه در بحث صادرات محصولات متنوع تولیدی ایران به لبنان از اولویت های ویژه این سفارت است.

وی اظهار کرد: به دلیل عدم شناخت کافی فعالان اقتصادی لبنان از توانمندی های تولیدی کشورمان ، تشکیل نشست های متعدد با تجار لبنانی و معرفی کالاهای تولیدی ایران به ویژه محصولات البرز را در اولویت نخست رایزنی اقتصادی این سفارت قرار داده ایم .

وی تقویت هرچه بیشتر حضور محصولات ایران در بازار لبنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این زمینه برنامه ریزی هایی در حال انجام است.

رایزن اقتصادی سفارت ایران در لبنان از  کشور لبنان به عنوان یک کشور مصرفی نام برد و گفت: با توجه به اینکه ایران تولید کننده ای قدرتمند است ، بنابر این ما می توانیم از این امتیاز استفاده و صادرات کالا به لبنان را تا حد انتظار گسترش دهیم.

سید سجاد نژاد افزود: لبنان با کشورهای مختلف روابط تجاری گسترده دارد و ما بایستی با عرضه کالاهای مرغوب و قابل رقابت ، در بازار این کشور حضور فعال و دائمی داشته باشیم .

وی اظهار کرد: پیش نویس تسهیل در روابط اقتصادی و موافقت نامه تجاری بین دوکشور امضا شده است و ما در حال پیگیری هستیم تا لیست انواع کالاها برای تبادل تجاری بین دوکشور تهیه ، تدوین و عملیاتی شود.

وی گفت: بر اساس این موافقت نامه مجموعه ای از اقلام کالاها از پر داخت عوارض گمرکی معاف و مشمول تخفیف خواهند شد که این اقدام قطعا گسترش حضور در بازار های دوطرف را درپی خواهد داشت.

بستر برای حضور فعال بخش تولید البرز در لبنان فراهم است

رایزن اقتصادی ایران در لبنان در بازدید از نمایشگاه دائمی توانمندی های تولید، صنعتی استان در اتاق بازرگانی البرز را  قابل تقدیر  دانست وگفت: با توجه به توانمندی بخش صنعت استان  در تولید محصولات متنوع، بستر برای حضور فعال این استان درحوزه تجارت لبنان فراهم است.

ثبت نظر