• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/5/6
  • تعداد بازدیدکنندگان : 273
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

مدیر کل فناوری استان البرز تشکیل ماهانه کارگروه "ای تی" استان البرز با محوریت اتاق بازرگانی را گامی مهم درجهت تعامل  میان بخش خصوصی و دولتی دانست و گفت: همه ذینفان  حوزه "ای تی"  استان باید در تصمیم گیری هایی که در این حوزه اتخاذ می شود مشارکت فعال داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ، غلامرضا حمیدی در نهمین کارگروه "آی تی" استان  افزود:  این نشست ها که با  زحمات و تلاش وافر اتاق بازرگانی برگزار می شود ، حرکت مهمی در ایجاد  هماهنکی میان بخش خصوصی و دولتی در جهت رفع مشکلات و موانع کسب و کار است.

وی اظهارکرد: ما در پی آنیم تا با اتخاذ تصمیمات اصولی و کارگشا ، حوزه کسب و کارهای نوپا را  در استان تقویت کنیم تا بتوانیم همراه با پیشرفت روز افزون فناوری ،  تکنولوژی  شغل جدید را فعال نمائیم .

وی اظهار کرد: اخیرا  تعدای از شرکت های استارتاپی را  دعوت کرده ایم تا مشکلاتشان را بررسی و بستر را برای پویایی فعالیت آنان مهیا کنیم.

فعالان اقتصادی البرز با حضور در نمایشگاه بین المللی"الکامپ"  تجارت الکترونیک را توسعه دهند

رییس اتاق بازرگانی البرز نیز در این نشست طی اظهاراتی به فعالان اقتصادی استان توصیه کرد با حضور پر رنگ‌ در "نمایشگاه بین المللی "الکامپ" که بزرگترین رویداد تجاری حوزه الکترونیک و کامپیوتر کشور است مسیر را برای کسترش تجارت الکترونیک در بخش تولید استان هموار کنند.

رحیم بنا مولایی گفت: این نمایشگاه همه ساله در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار و  آخرین دستاوردها  صنعت کامپیوتر ،  اعم از سخت افزار و نرم افزار در معرض دید و اظهار نظرهای کارشناسی قرار می گیرد.

 وی افزود: در این راستا، تعامل و همکاری های تجاری میان فعالان حوزه الکترونیک و تکنولوژی کامپیوتر می تواند  در پیشبرد اهداف بخش تولید  و مشاغل نقش اساسی ایفاء  نماید.

وی اظهار کرد: بنابر زمان‌بندی اعلام شده، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر وتجارت‌ الکترونیک ۶ تا ۹ مرداد ماه امسال  در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

* ساماندهی پنجره واحد گمرک البرز  ضروری است

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در ادامه اظهاراتش ضرورت ساماندهی پنجره واحد گمرک البرز را مورد تاکید قرار داد و افزود : با همراهی اداره کل فنآ وری و اطلاعات استان و آماده سازی "دیتا" در جهت جمع آوری اطلاعات از وضعیت تولید ، صادرات و  واردات گام مهمی در ساماندهی پنجره واحد گمرک استان برداشته خواهد شد.

رحیم بنامولایی افزود: با  کمک "دیتا" و همراهی گروه کارشناسی مدیران استان قطعا پنجره  واحد گمرک استان  بیش از پیش فعال خواهد شد.

* تاخیر در اجرای ماده ۷ قانون بهبود   فضای کسب و کار جایز نیست

وی همچنین  با تاکید بر این مطلب که در شرایط کنونی وضعیت اقتصاد جامعه تاخیر در اجرایی شدن ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار جایز نیست گفت: با اجرای این ماده قانونی مراجعات نمایندگان دستگاه های اجرائی به واحدهای تولیدی ساماندهی و کاهش می یابد و بستر برای افزایش اعتماد متقابل میان دولت و کارآفرینان فراهم خواهد شد.

وی  پیشنهاد کرد: برای پیکیری اجرای کامل و بدون نقص این ماده قانونی ،  نامه ای در این زمینه به شورای گفت گوی ملی دولت و بخش خصوصی ارسال شود.

* کارگروه های ویژه تعاملات ادارات دولتی دراتاق بازرکانی البرز تشکیل می شود

دبیر کل اتاق بازرگانی البرز نیز در این نشست از برنامه ریزی این اتاق برای تشکیل و برگزاری کارگروه هایی در راستای  تعامل میان  سازمان ها و ادارات دولتی  استان با بخش تولید خبر داد.

مسعود قاسمی گفت: اجرای مفاد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار نیازمند تعامل و همراهی میان اتاق بازرگانی با همه ادارات است لذا در این راستا  برگزاری کارکروه های اشاره شده بسیار ضروری است .

وی از جزیره ای بودن اطلاعات به عنوان یک چالش در بخش تولید و صادرات  نام برد و افزود: در بحث های تخصصی ازجمله  استارتاپ ها و استفاده  بهینه از "ای سی تی" و  دنیای مجازی ، ضروری است یک "دیتا سنتر" راه انداز کنیم تا بتوانیم  همه اطلاعات ادارات و بخش تولید و صادرات استان را جمع آوری و اطلاع رسانی کنیم .

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز گفت: بدین ترتیب از چالش حاد کنونی جزیره ای بودن اطلاعات رها می شویم و با بهره گیری از آمار و اطلاعات جامع و بدون نقص قادر خواهیم بود بدون دغدغه به اهداف مورد نظر در مسیر توسعه گام برداریم.

قاسمی افزود:  دنیای امروز ، دنیای مجازی است و ما باید با این وضعیت دنیا هماهنگ و همخوانی داشته باشیم. وی با اشاره به فعالیت استارتاپ های موفق در سطح استان البرز  گفت: ابتکار ، نوآوری و خلاقیت از ویژگی مهم  استارتاپ می باشد ، بنابراین بایستی از  این ویژگی برای پیشرفت همه جانبه و توسعه پایدار  کشور استفاده کنیم.

ثبت نظر