• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/6/12
  • تعداد بازدیدکنندگان : 230
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
دبیرکل اتاق بازرگانی :

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز حمایت و تقویت انجمن ها و تشکل های خصوصی را گامی مهم در جهت توسعه  کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، مسعود قاسمی در دومین نشست کمیته صنعت و معدن استان با حضور نمایندگان تشکل های تخصصی گفت: همانگونه که به اتحادیه های صنفی اجازه داده شده برای اصناف پروانه صنفی صادر شود، ضروری است به تشکل ها و انجمن ها نیز اجازه صدور پروانه کسب و کار برای اعضا داده شود.

وی افزود: بدین ترتیب هم باری از دوش سازمان صنعت و معدن برداشته خواهد شد و توان نظارت این سازمان افزایش می یابد و هم تمایل و رغبت مضاعف برای عضویت در انجمن ها و تشکل های خصوصی ایجاد خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که تفرق و پراکندگی باعث تضعیف تشکل ها شده و تمایل به عضویت در این نهادها را کمرنگ کرده است گفت: سازمان صنعت و معدن استان البرز می تواند به صورت پایلوت با پیشنهاد استاندار  با تفویض اختیار صدور پروانه توسط تشکل ها موافقت گردد.

وی تحت پوشش قرار دادن همه بخش های صنعتی و بازرگانی در بحث کالا ، خدمات و فرآیندهای آن را از ویژگی های تشکل های خصوصی موفق دانست و افزود: عضویت و حضور فعال تشکل ها و انجمن ها در اتاق بازرگانی بستر را برای رفع  چالش های این نهادهای اقتصادی فراهم کرده است.

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگر از اظهاراتش ضرورت اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  برای گذر از اقتصاد دولتی و ایجاد تحول در اقتصاد جامعه چاره‌ای جزخصوصی‌ سازی و واگذاری امور اقتصادی به مردم نیست.

مسعود قاسمی افزود:  شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی ملی، گسترش مالکیت در سطح عموم به منظور تامین عدالت اجتماعی، ارتقاء کارایی بنگاه‌ های اقتصادی و افزایش بهره‌وری از  مزایای چابک سازی دولت و واگذاری امور به مردم است.

 وی اضافه کرد: رقابت‌‌پذیری در اقتصاد ملی، افزایش سهم بخش‌های خصوصی و تعاونی در اقتصاد ملی، رونق فضای کسب و کار ، تشویق مردم به سرمایه‌ گذاری و بهبود درآمد خانوارها از دیگر مزیت های خصوصی سازی و تغییر نقش دولت از  بنگاه‌داری به سیاست گذاری است.

دبیر کل اتاق بازرگانی البرز در ادامه سخنانش تشکیل کارگروه تسهیل موانع کسب و کار در استان را حرکتی موثر در مسیر رفع پاره ای از چالش های بخش تولید،  صنعت و خدمات  استان ذکر کرد.

 وی گفت: اختصاص وام به شرکت ها اگر با مشورت تشکلهای  بخش خصوصی انجام شود، گام  مهمی در  توسعه اقتصاد استان برداشته خواهد شد.

قاسمی افزود:  تسهیلات باید برای شرکت هایی اختصاص یابد که بتوانند باتولید محصولات مرغوب ، بازار پسند و قابل صادرات در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارند .

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی شرکت ها از طریق  کارگروه تسهیل وام دریافت کردند که ورشکسته  و بدهکار بودند و وام دریافتی را به جای تقویت تولید بابت پرداخت بدهی هزینه کردند و این دسته از واحد ها علیرغم دریافت تسهیلات  همچنان تعطیل هستند.

 در ادامه این نشست مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نیز در سخنانی ضرورت انسجام و یک صدا بودن تشکل ها را مورد تاکید قرار داد و گفت :  ضروری است انجمن ها درتنطیم بازار و کارگروه ها حضور فعال داشته باشند و  استانداری نیز از آنها حمایت خواهد کرد.

 پرویز زرگر اظهار کرد:  انجمنها می توانند بسته های پیشنهادی خود را  با نگاهی کارشناسانه همراه با  راهکار به استانداری  ارائه دهند .

وی گفت: رفع معضلات انجمن ها با نگاه ملی بخش اعظمی از مشکلات کشور را برطرف خواهد کرد.

 وی تاکید کرد: استانداری البرز با نگاه ملی همواره رفع مشکلات بخش تولید و صنعت را در دستور کار قرار داده است .

ثبت نظر