• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/6/13
  • تعداد بازدیدکنندگان : 256
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی البرز پیشنهاد کرد ، همانگونه که کمیته مقابله با بحران با هدف رفع چالش های ارزی کشور تشکیل شده است ، در استان ها نیز کمیته  استانی بحران به ریاست استاندار و با حضو اعضای انجمن هاي تحصصي ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولائی در پنجاه و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: با تشکیل این کمیته سهميه  ارز حاصل از صادرات هر استانی بدون دغدغه و اتلاف وقت به همان استان باز  می گردد.

وي مشکل ارزی ناشی از واردات کالا و ماشین آلات مربوط به سال گذشته بخش تولید استان را  یک چالش عمده نام برد و اظهار  اميدواري کرد  این مشکل از طريق بانك مركزي پيگيري و برطرف شود.

وي درادامه با اشاره به برخی موازی کاری ها در بحث  كنترل کالا اظهار کرد: بازرسی فیزیکی برای هر كالا ضرورت ندارد، چراکه  هر محصول توليدی دارای  "بار كد" است و می توان اینگونه نظارت ها  را به صورت سيستمي در مسير توليد و توزیع  رديابي کرد.

وي گفت: اگر نظارت و كنترل ها با روش سيستمي اجراء شود ،  بسيار موثر خواهد بود ، ضمن آنکه در مسیر نظارت ها از اعمال سلیقه های متفاوت نیز خودداری  خواهد شد

* اتاق های فکر راهگشای مشکلات  بخش تولید و صادرات

رييس پارلمان بخش خصوصی نشست های مشترک اتاق بازرگانی با مديران كل ادارات و انجمن ها در پوشش اتاق هاي فكر را  حرکتی راهگشا در رفع مشكلات و چالش های بخش تولید و صادرات ذکر کرد .

وی از همکاری دستگاههای اجرائی به ویژه  امور اقتصادی و دارایی  ، امور مالیاتی ، سازمان صنعت و معدن ، جهاد كشاورزي و تامين اجتماعي و حمایت همه جانبه استاندار محترم با اتاق بازرگانی استان تشکر کرد و گفت: این همکاری ها در مسیر رفع موانع تولید  در سطحی عالی و شایان توجه است.

رحیم بنامولائی اظهار كرد :اتاق بازرگانی  با انجمن هاي تخصصي به صورت مجزا  جلسات مستمر تشكيل داده تا مشکلات بصورت دقيق بررسی و ريشه يابي شود.

وي در بخش ديگر از اظهاراتش ضمن تشكر از  ستاد تنظيم بازار جهت تامین كالاهاي اساسي مورد نیاز مردم‌ گفت: با این حال نوسانات ارز همچنان مقداری به بدنه بخش توليد اسيب مي رساند.

*ظرفیت های گردشگری البرز تقویت شود

در ادامه ین نشست،  استاندار البرز از دستگاه های اجرایی خواست ضمن تقویت ظرفیت های گردشگری استان از موازی کاری پرهیز کنند.

 محمدعلی نجفی افزود: در استان البرز به دنبال جذب مشارکت های بخش خصوصی برای توسعه گردشگری و اماکن تفریحی و رفاهی هستیم .
وی گفت: البرز در حوزه گردشگری دارای ظرفیت های فراوانی است اما زیرساخت های آن آماده نشده است .
وی با بیان اینکه البرز محل عبور مسافران 14 استان کشور است، افزود: بر این اساس جذب مسافران عبوری با ارتقا و تقویت بسترهای گردشگری محقق می شود.
نجفی بیان کرد: از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز انتظار می رود که چند نقطه در استان به مجتمع های رفاهی بین راهی اختصاص دهد.
استاندار البرز با بیان اینکه ثبت شهرستان طالقان به عنوان منطقه ویژه گردشگری در دستور کار مجلس شورای اسلامی است، گفت: با توجه به این امر جاذبه های استان و بخصوص طالقان، بیشتر  مورد توجه قرار می گیرد.
وی افزود: راه اندازی بخش مسافربری فرودگاه پیام نیز از جهات مختلف برای استان حائز اهمیت است از این رو گردشگری استان نیز باید در این راستا فعالانه وارد عمل شود.
نجفی به وضعیت بازار و انبارهای کالا اشاره کرد و گفت: بازرسی و نظارت در این زمینه دارای اهمیت فراوانی است لیکن زیبنده تولیدکنندگان و بخش خصوصی نیست که با اندیشه تخلف و محتکر با آنها برخورد شود.
استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش از دستگاه های خدمات رسان استان خواست به واحدهای صنعتی و تولیدی استان به صورت ویژه آب، برق و گاز ارائه دهند.
در ادامه نشست اتاق بازرگانی البرز از سایت شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در راستای تسهیل ارتباط بین تشکل ها و مدیران دستگاه های اجرایی با دبیرخانه  این شورا به  ادرس ppdc.alborzccim.ir رونمایی شد.
 

 

ثبت نظر