• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/7/8
  • تعداد بازدیدکنندگان : 184
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی البرز از آمادگی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در توسعه صنعت گردشگری استان خبر داد و‌ گفت: درصورتی که مدیران جامعه برای رفع موانع موجود در این مسیر اقدام کنند بستر برای ایجاد تحول درگردشگری این خطه فراهم است .

رحیم بنامولائی به مناسبت "روز جهانی گردشگری" ضمن اظهار این مطلب به پرسش های مطروحه پیرامون راهکارهای "توسعه صنعت گردشگری" ، "موانع پیش روی" ، "اثرات رونق گردشگری در رشد "کارآفرینی" ، "ایجاد اشتغال" و "تحول در اقتصاد جامعه" پاسخ داد.

وی در مورد این پرسش که اقدامات انجام شده پیرامون تمایل سرمایه گذاری داخلی و خارجی در توسعه صنعت گردشگری را چگونه ارزیابی می کنید اظهارکرد: با توجه به اینکه البرز از طبیعت بسیار زیبا و جاذبه های فراوان "تاریخی" ، "فرهنگی" ، "ورزشی" و "سلامت" برخوردار است ، لذا زمینه های لازم برای سرمایه گذاری خارجی با هدف تقویت گردشگری استان فراهم است .

وی گفت: دراین راستا در نشست چندی قبل فعالان اقتصادی کشور ترکیه و استان که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد ، مذاکرات اولیه برای سرمایه گذاری مشترک برای ساخت هتل های مجهز در مناطق گردشگری استان انجام و با استقبال سرمایه گذاران ترکیه همراه شد .

وی اضافه کرد : در این نشست صاحبان سرمایه استان البرز و کشور ترکیه برای احداث هتل و نیز مجموعه های توریستی به ویژه در حاشیه دو سد بزرگ طالقان و امیر کبیر و نیز بزرگترین مرکز اسکی کشور در البرز گفتگوهای مفیدی داشتند.

بنامولائی اظهار امیدواری کرد با همکاری مشترک بخش خصوصی البرز و پیمانکاران ترکیه در ساخت هتل و مجموعه های توریستی در این منطقه حرکتهای مهمی انجام پذیرد.

* توسعه گردشگری نگاه همراه با دانش روز مدیران جامعه را طلب می کند

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز در پاسخ به این سئوال که در مسیر تحول در صنعت گردشگری چه چالش ها و مشکلاتی خودنمائی می کند گفت : صنعت گردشگری نیازمند آن است که نگاه مدیران کشور به این صنعت پول ساز و کار آفرین با دانش روز همراه شود.

بنامولائی افزود: عدم توسعه یافتگی کافی و مناسب در بحث گردشگری به ویژه دردو بخش "سخت‌افزاری" و "نرم‌افزاری" سرمایه‌گذاری در این صنعت کارآفرین را با چالش های جدی مواجه کرده است ، لذا پیشنهاد می شود مجریان ذیربط نظام در سه قوه همراه با کارشناسان خبره بخش خصوصی در نشست های مشترک راهکارهای مناسبی را برای توسعه این صنعت ارائه دهند.

وی اضافه کرد : در اینگونه نشست های کارشناسی قطعا راهکارهای مناسبی برای تغییر ضوابط ودستور العمل های دست و پاگیر ارائه خواهد شد .

وی گفت: درصورت تشکیل این نشست ها همچنین پیشنهادات کار آمدی برای اصلاح قوانین کهنه که توسعه گردشگری را با چالش مواجه کرده است برای طی مراحل قانونی و تصویب در مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار کرد: در شرایط کنونی حاکم براقتصاد جامعه، توسعه صنعت گردشگری قطعا کمک موثری در "درآمدزایی" ، "ایجاد اشتغال" و "بهبود فضای کسب و کار" را در پی خواهد داشت.

رحیم بنامولایی گفت: در نشست های کمیسیون صنعت گردشگری و کارگروه مربوطه دراتاق بازرگانی استان ، به صورت مستمر موانع و نارسایی ها در مسیر تحول در صنعت گردشگری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و راهکارهای مناسب به مسوولان ذیربط ارایه شده است.

وی از همه دستگاههای اجرایی استان و نیز علاقه مندان به سرمایه گذاری در توسعه صنعت گردشگری توصیه کرد با تعامل و همکاری نزدیک راه را برای ایجاد تحول در این صنعت هموار کنند.

استان البرز به وسعت تقریبی 5هزارو 800 کیلومتر مربع بیش از 450 اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی را درخود جای داده است.

جاذبه های کم نظیر رودخانه و جاده کرج - چالوس که به "دروازه بهشت معروف است از جلوه هایی است که سالانه مورد بازدید میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی قرار میگیرد.

سد امیرکبیر و رودخانه خروشان کرج و ارتفاعات البرز درحاشیه جاده چالوس جلوه ای خاص و بسیار تماشایی را در معرض دید مسافران گذاشته است .

شهرستان های کرج، طالقان، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و فردیس استان البرز هر یک به نوعی از جاذبه های طبیعی ، فرهنگی و تاریخی دیدنی برخوردارند.

ناشناخته ماندن ظرفیتهای بالقو ، شناسایی نشدن اهداف توسعه گردشگری ، ضعف درمعرفی بستر های گردشگری به گردشگران خارجی و کمبود زیرساخت های استاندارد و مدرن از جمله نارسائی های صنعت گردشگری استان البرز بشمار میرود.

ثبت نظر