• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/8/29
  • تعداد بازدیدکنندگان : 149
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز همراه با مدیران اجرایی این دانشگاه از نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی مستقر در اتاق بازرگانی البرز دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، این نمایشگاه در راستای حمایت از کالای ایرانی و معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی استان به صورت ملی و بین المللی برپا شده است.

موسسات آموزشی  مانند دانشگاهها به عنوان نهادهای واسطه خانواده وجامعه نقش برجسته ومهمی درترویج فرهنگ استفاده ازکالاهای ایرانی دارند.

صنایع دارویی، غذایی، خودرو، ساختمانی، پلاستیک، رنگ، صنایع دستی، دامی، کشاورزی، الکترونیکی، آرایشی، بهداشتی و بسته بندی از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی و دامپروری یکی از استان های بسیار توانمند کشور محسوب شده و محصولات تولیدی این خطه علاوه بر تامین نیاز داخلی بعضا راهی بازار صادرات می شود.
دستیابی به موفقیت در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در گرو تکیه بر تولید کالاهای مرغوب و قابل رقابت در بازارهای منطقه ای و بین المللی است.
 باید از عمق جان این حقیقت مسلم را باور کنیم که با استفاده از نظرات، دیدگاه ها، ایده ها و طرح های اساتید، اندیشمندان و دانش پژوهان با استعداد و نخبه کشورمان می توانیم به تدریج حتی بدون وابستگی به سایر کشورها به تکنولوژی نوین دست یابیم و در بازار رقابت بین المللی حرف برای گفتن داشته باشیم.

در این راستا اتاق بازرگانی البرز، با  برنامه ریزی برای بازدید دانش آموزان ، دانشجویان و پرسنل و پژوهشگران شرکت های دانش بنیان  استان از نمايشگاه دایمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان پرداخته است.

این بازدیدها  با هدف تقویت ایده ها و شکو فایی استعداد  در بحث تولید و صنعت  صورت می گیرد.

برای تحقق شعار امسال و ایجاد ارز آوری  در کشور بايد انگيزه تمایل به دانش فنی و تولید را در نسل آینده تقویت کنیم.

 علمي كه ثروت ايجاد نكند ثمربخش نخواهد بود ، ضمن آنکه  ثروت نیز  بايد علم را به خدمت بگيرد تا گذر توسعه پایدار در جامعه هموار شود.

 

ثبت نظر