• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/8/30
  • تعداد بازدیدکنندگان : 183
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز :

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به ظرفیت های بالای تولیدی و سفرهیات های مختلف خارجی به این استان گفت: بخش های صنعت و کشاورزی البرز به لحاظ تولید محصولات با کیفیت در منطقه و جهان سرآمد هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست هیات تجاری کشور عراق در البرز افزود: این استان در تولید کالای درجه یک و محصولات کشاورزی با کیفیت مانند گل و گیاه دارای جایگاه خوبی در منطقه و جهان است و به همین دلیل بخشی از این محصولات صادر می شود.
وی ادامه داد: اکنون همکاری تجاری و بازرگانی بین 2 کشور ایران و عراق در زمینه های نساجی، دارویی ، مواد غذایی، ماشین آلات و تجهیزات در سطح مطلوبی قرار دارد که بخشی از نیازهای عراق از طریق استان البرز تامین می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و کشاورزی البرز گفت: این استان با برخورداری از حدود سه هزارو 500 واحد صنعتی یکی از قطب های صنعتی مهم کشور محسوب است که این امر نقش تجاری آن را بارز کرده است.
وی افزود: البرز در تولید محصولات دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو و کشاورزی دارای ظرفیت های بی بدیل است و این مهم بستر توسعه روابط اقتصادی با کشورهای منطقه را به وجود آورده است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز اظهار داشت: اکنون شماری از برندهای غذایی ایران در عراق کارخانه تاسیس کرده اند و خوشبختانه دولت عراق نیز برای واردات مواد لبنی تعرفه بالای تعیین کرده که این مهم حمایت از تولید کننده و صاحبان سرمایه ایران را درپی داشته است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز با اشاره به گام های موثر استان در توسعه صادرات افزود: با آغاز فعالیت شرکت توسعه صادرات البرز بسیاری از موانع بر طرف شده است.
بنامولایی، مشارکت و همکاری بخش تولید استان البرز با کشورهای منطقه مانند عراق ، سوریه و لبنان ستودنی
دانست و گفت: استان البرز برای صادرات محصولات مورد نیاز کشور عراق حتی به صورت بالک (بدون بسته بندی ) و به صورت وزنی تحت لیسانس ایران آمادگی دارد.
وی تاکید کرد: در استان البرز ظرفیت های قابل توجهی در زمینه نساجی، پارچه ، پوشاک ، چرم و صنایع مورد نیاز مصالح سا ختمانی وجود دارد، لذا در این نشست که مدیران اجرایی تشکل ها نیز حضور دارند می توانیم در توسعه روابط تجاری بین دو کشور گام های مهمی برداریم.
تاکنون هیات های تجاری از جمله اوکراینی، بوسنی، ایتالیا، فرانسه ،استونی، پرتقال ، هند ، تایوان، آلمان ، ترکیه و کرواسی به استان البرز سفر کرده اند.
**ملت ایران را در شرایط تحریم تنها نمی گذاریم

در ادامه این نشست رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق با اشاره به مشکل تحریم های تحمیلی بر ایران گفت: ما از همکاری تجاری و اقتصادی با ایران استقبال می کنیم و همواره در کنار ملت و جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

شیخ مصطفی شیخ عبدالرحمن با اشاره به بازدیدش از نمایشگاه توانمندی های صنعتی و تولیدی اتاق بازرگانی این استان افزود: ایران در بحث تولید و صنعت از ظرفیت ها و امکانات بالایی برخوردار است و ما از اینکه در همسایگی جمهوری اسلامی قرار داریم بسیار خرسندیم.
وی از گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران استقبال کرد و گفت: همکاری های خوبی بین ایران و عراق وجود دارد که امیدواریم در اینگونه نشست ها این همکاری ها تا حد بسیار مطلوب گسترش یابد.
وی با اشاره به روند رو به جلو فعالیت های تجاری و اقتصادی بین اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق با اتاق های بازرگانی ایران افزود: امیدواریم امروز که در استان البرز حضور داریم تفاهم نامه های مناسبی بین اتاق بازرگانی و انجمن و فعالان اقتصادی این استان به امضا برسد.
وی اظهار کرد: امید است امروز با امضا تفاهم نامه بین البرز و اقلیم کردستان حرکت مناسبی برای تجار البرز در معرفی آنها به تجار اقلیم کردستان و نیز حل مشکلات حقوقی موجود در این زمینه فراهم شود.
وی با شاره به توانمندی استان در زمینه تولید مواد غذایی گفت: ما آماگی کامل داریم همکاری های مشترکی با تولید کنندگان البرز داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به کیفیت بالای کالاهای ایرانی از حضور انواع محصولات ایران در بازارهای اقلیم کردستان عراق استقبال می کنیم .
وی خاطرنشان کرد: بین مبادلات تجاری ایران و عراق باید تلاش کنیم در بحث روابط پولی و بانکداری مشکلات برطرف شود.
یکی از اهداف مهم سفر هیات تجاری عراق و اقلیم کردستان عراق به استان البرز حضور و بازدید از بزرگترین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی واحدهای کوچک و متوسط استان است .
این نمایشگاه با هدف فرصت های سرمایه گذاری در استان البرز از 26 تا 29 آبان ماه در کرج دایر شده است.
در این نمایشگاه بیش از 100 واحد تولیدی و صادراتی، تولیدات خود را در معرض دید عموم قرار دارد.
هیات های تجاری 10 کشور در نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط البرز شرکت کرده اند.
عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، ترکیه، آذربایجان و قزاقستان از جمله کشورهایی هستند که در این نمایشگاه حضور یافته اند.
حدود 120 واحد صنعتی و تولیدی البرز در زمینه صادرات فعالیت دارند.
بیش از سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در این استان مشغول به فعالیت هستند.
 

ثبت نظر