• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/8/30
  • تعداد بازدیدکنندگان : 165
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

"طرح کاربردی جشنواره ملی طرح ها و پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی"  توسط رياست اتاق بازرگاني البرز به عنوان برترین مقاله در ششمین نشست تعامل صنعت و دانشگاه ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،در این مقاله مذکور توجه به نقش دانشگاه و مراکز علمی و تحقیقاتی در پیشبرد برنامه های اقتصادی به ویژه از نظر تامین نیروی انسانی مناسب بر اساس نیاز جامعه و صنعت از دلایل مهم ارتباط و تعامل دانشگاه و صنعت نام برده شده است.
 تبدیل دانش ، علم و فناوری که از محصولات دانشگاه محسوب می شود برای کاربرد در توسعه و تحول در جامعه به خصوص صنعت  را یک دلیل دیگر، کاهش شکاف میان دو سیستم آموزشی و اقتصادی  در این مقاله مطرح شده است.
نقاط قوت  و  تقاضا دانشگاه ، صنعت  و همچنین  نتایج عمده از  تعاملات  ن این دو نهاد  از دیگر بخش های مهم این مقاله است.
شناسايي سازمان‌های حامي از پايان‌نامه‌ها، کاربردي کردن دانش و پژوهش در راستاي نيازهاي سازمان‌ها،
ايجاد زبان مفاهمه (گفتمان) بين سازمان‌ها و بنگاه‌ها با دانشجويان و دانش‌اندوزان،ايجاد پيوند پايدار و نظام‌مند و همکاري مستمر (فرهنگ‌سازي و عادي‌سازي رابطه) بين دانشگاه و صنعت، اعتمادسازي و انجام تحقيقات مشترک با صنعت در پاسخ به نيازهاي تحقيقاتي از جمله اهداف و برنامه‌هایی "طرح کاربردی جشنواره ملی طرح ها و پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی" است.
ششمین نشست تعامل صنعت و دانشگاه امروز  با حضور معاون قوانین مجلس شورای اسلامی، عضو هئیت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ،استاندار اصفهان  ، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و جمعی از  دانشگاهیان  و صنعتگران با محور صادرات و ثروت آفرینی  در اصفهان  برگزار شد.
همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه تا کنون در اتاق های بازرگانی یزد، کرمان، البرز، مشهد و خرم آباد برگزار شده و دوره ششم آن در اصفهان به محوریت اتاق بازرگانی تشکیل شده است.

ثبت نظر