• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/10/1
  • تعداد بازدیدکنندگان : 131
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

همزمان با آیین پایانی پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز، سامانه پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ،  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در آیین پایانی پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز که در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد، افزود: این سامانه با هدف از میان برداشتن مشکلات فرایندهای تولید در بخش صنعت راه اندازی شده است.
رحیم بنامولایی اظهار داشت: باید این پایان نامه ها را به سمتی ببریم که از خاک خوردن یا کنار خیابان به فروش رفتن نجات دهیم و تجاری سازی کنیم.
وی گفت: به همین منظور ضمن راه اندازی مرکز تسهیل گری در اتاق بازرگانی موفق شدیم که سامانه ای را با عنوان" پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی" راه اندازی کنیم.
وی با اشاره موضوع کارورزی و انتقال مهارت، افزود: کسب مهارت یکی از مسایل مهم در جامعه ما است.
بنامولایی با بیان اینکه بیش از 50 درصد صنعت ما به صورت سنتی کار می کند، اظهار داشت: فارغ التحصیلان با سیستم استاد کاری در صنایع مواجه می شوند که این روش علمی نیست.
رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: دانشگاه مرکز نگاه کردن و تغییر نگاه است و جایی است که انواع نگرش ها را به ما می آموزد.
وی اظهار داشت: حتی در آموزه های دینی ما آمده که با نگاه کردن می توانیم رشد کنیم و همچنین با اخلاق مداری و  روحیه خاضعانه می توانیم در کنار هم با حضور هم و با احترام به هم علم و تجربه را به منصه ظهور برسانیم.
وی گفت: در اتاق بازرگانی اعتقاد داریم که خلایی بین دانشگاه و صنعت وجود دارد و باید آن را پر کنیم که سعی کردیم اقداماتی انجام دادیم و اتاق فکرهایی راه انداختیم و در این اتاق تصمیم بر راه اندازی مرکز تسهیل گری دانشگاهیان گرفته شد.
بنامولایی افزود: در این مرکز برای سرمایه گذاران و دانشگاه ارتباط تنگاتنگ می شود و با برگزاری استارت آپ ها فضاهایی برای رشد جوانان فراهم کردیم که حاصل آن نگاه تولید بدون کارخانه شد .
وی اظهار داشت: پس از توافق برجام د هیات های خارجی زیادی به اتاق بازرگانی البرز آمدند که در آنجا متوجه شدیم نیاز به یک سری کارهای آی تی داریم .
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: متوجه شدیم که باید علمی تر تکنولوژی را به کار بگیریم و از نیروها استفاده بهینه کنیم از طرفی اقتصاد مقاومتی و بومی سازی دانش ها را سر راه داشتیم.
بنامولایی افزود: همه را توانستیم توسط اتاق فکر و کمیسیون ها دنبال کنیم که با راه اندازی مرکز تسهیل گری هر روز شاهد حضور تعداد زیادی فارغ التحصیلان و صنعتگران هستیم و در کنار آن نیز یک نمایشگاه دائمی ایجاد کردیم تا مقتدرانه با هیات های خارجی صحبت کنیم.
وی ادامه داد: تغییر نگاه و باور خارجی ها روی ایران اثر گذاشت و بعد از آن خارجی ها برای فروش آمدند که ما گفتیم صاحب علم و دانش و تکنولوژی هستیم و فقط نیازها و مواد اولیه را می خریم.
وی با بیان اینکه بیش از 15 میلیون نفربالای لیسانس در کشور داریم، گفت: باید در کنار شهرک های صنعتی شهرک های تحقیقاتی به وجود آوریم تا این نیروی تحصیل کرده در کنار صنعت قرار گیرد و تجربه و علم را با هم جلو ببریم و با کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات رشد کنیم.
وی افزود: در مرکز تسهیلگری پایان نامه های دانشجویی را به سمت مشکلات و فرایندهای تولید هدایت می کنیم.
پنجمین نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری عصر روز چهارشنبه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

ثبت نظر