• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/12/26
  • تعداد بازدیدکنندگان : 117
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز  بسیج امکانات سفارتخانه های جمهوری اسلامی در خارج ازکشور را رهگشای کاهش چشمگیر مشکلات ناشی از تحریم ها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ، رحیم بنامولائی روز شنبه  در شصت و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز گفت:  نه تنها رایزن های اقتصادی ، بلکه سفرا ، سرکنسول ها و دیگر مدیران سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف با تشکیل نشست های تجاری و بسیج امکاناتشان دست اندرکاران  واردات و صادرات کشورمان در فعالیت های تجاری و اقتصادی را یاری دهند.

وی افزود: با برخورداری از همکاری نزدیک سفارت خانه های کشورمان می توانیم برای رفع مشکل جابجائی پول راهکار تهاتر صادرات کالا در مقابل واردات نیازهایمان به ویژه مواد اولیه را بدون دغدغه به مرحله اجراء در آوریم..

وی اظهار کرد: بخش خصوصی به وزارت امور خارجه توصیه دارد در سفارتخانه ها مکان های مناسبی در نظر گرفته شود تا به محل آمد و شد و نشست های کاری فعالان اقتصادی ایران و آن کشورها تبدیل و بدین ترتیب زمینه برای توسعه صادرات در مقابل واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانه هایمان مهیا شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: با هدف کاهش اثرات منفی تحریم ها تصمیم گرفته ایم‌ سمت و سوي تجارت خارجی را به كشور های همسایه و   چين ، روسيه ، هند، عمان و  حاشيه خليج فارس  و کشورهای افریقایی هدایت کنیم.

* دولت به جای یارانه صادرات ، به صادرکنندگان برتر جایزه دهد

رحیم بنامولائی با اشاره به طرح دولت در خصوص پرداخت یارانه به صادرکنندگان برتر افزود: بخش خصوصی درخواست میکند با هدف تقویت صادرات، دولت به جای پرداخت یارانه ، جایزه های صادراتی درنظر بگیرد.

وی ادامه داد: اینگونه جایزه ها می تواند در قالب  پرداخت بخشی از هزينه هاي حمل و نقل كالا به خارج از كشور انجام پذیرد.

بنامولائی گفت: با توجه به خودنمائی پاره ای از چالش های  اقتصادي و سياسي ناشی از تحریم ها ، می توانیم   يك سري از محصولاتمان را در کشورهای هدف از جمله در كشورهای حاشيه خليج فارس توليد و از آن کشورها راهی دیگر بازارهای صادراتی کنیم.

وي افزود: ما قادر هستیم  محصولاتمان را  از طريق عمان و بندر سولاله به بازار هاي افريقا صادر نمائیم.

وي همچنین برنامه ریزی های انجام شده  جهت توسعه صادرات به کشورهای عراق و افغانستان را  راهکاری مناسب و دارای اهمیت ویژه ذکر کرد  و گفت: جهت توسعه توان صادراتی فعالان اقتصادی ، ضروری است مدیران ذیربط  جهت تسهیل در دریافت ویزا و كاهش هزينه تعرفه های گمرکی برنامه ریزی کنند.

رييس پارلمان بخش خصوصي استان البرز با اشاره به حضور افراد کاردان و مجرب در هیات نمايندگان منتخب فعالان اقتصادی البرز گفت:  تشكيل كميسيون هاي تخصصي اتاق البرز در دستور کار و اولویت ویژه قرار گرفته است.

وي اضافه كرد: باتوجه به حضور افراد کارشناس و خبره در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز ، انتظار می رود کرسی هائی از کمیسیون های اتاق ایران نیز  به برخی اعضای این هیات محول شود.

وي اظهار اميدواري كرد اتاق البرز سهم مناسبی از هيات رييسه اتاق بازرگاني ايران دریافت نماید  تا زمینه های توسعه صادرات و واردات كنترل شده با توجه به نياز كشور فراهم شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز  برنامه ریزی جهت تقويت بدنه كارشناسي را از جمله اولویت های اتاق بازرگاني البرز عنوان کرد.

رحیم بنامولائی در ادامه اظهاراتش ضرورت  تبديل و اعلام رسمی فرودگاه پيام به فرودگاه بين المللي باري کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: امید است در آینده نه چندان دور از طریق این فرودگاه محصولات تولیدی سراسر کشور به بازارهای هدف صادر و نیاز های وارداتی نیز از طریق پروازهای باری این فرودگاه  وارد کشور شود.

پروژه پست برق 400 کیلوواتی البرز آماده کلنگ زنی است

در ادامه این نشست استاندار البرز گفت: پروژه پست برق 400 کیلووات این استان برای تامین برق مورد نیاز صنایع و سایر بخش ها آماده کلنگ زنی شده است .

عزیزاله شهبازی با اشاره به اینکه برخی از مصوبات این شورا به نتیجه رسیده، افزود: اجرای چنین پروژه هایی با هدف توسعه استان البرز دنبال می شود.
استاندار البرز بیان داشت: طی چند ماه جاری با پیگیری های صورت گرفته دفتر اموال تملیکی به عنوان یک طرح روی زمین مانده از گذشته، راه اندازی شد.
وی ادامه داد: موافقت تشکیل چارت ستادی دفتر نظارت بر گمرکات البرز نیز دریافت شده است.
استاندار البرز گفت: در خصوص راه اندازی سایت دائمی نمایشگاه بین المللی در استان نیز درصدد رفع موانع و آغاز به کار این امکان مهم هستیم.
وی افزود: سال 97 نشست های بسیار خوبی در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد و همت بالایی در استان برای تولید و اشتغال و حل موانع صنعت وجود دارد.
وی تصریح کرد: بانک ها نیز همراهی خوبی در راستای تسهیل و رفع موانع تولید داشته اند و در رابطه نیز با توجه به عملکرد استان، دستور لازم را برای حل موانع تولید از رئیس بانک مرکزی کشور دریافت کردیم.
شهبازی خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین تعیین و تبیین شده، اگر بانک ها در جهت تسهیل و رفع موانع تولید همکاری نداشته باشند در کمیته بازرسی فراخوانده می شوند.
وی با بیان اینکه امید است در سال آینده اتفاقات خوبی برای تولید و صنعت رقم بخورد،افزود: طی 6 ماه با اتفاقاتی که در سیاست های خارجی کشور افتاد، توانستیم راهکارهایی برای مقابله با تکان های اقتصادی احتمالی در سال 98 پیدا کنیم.
استاندار البرز گفت: سال 97 سال سختی برای کشور بود ولی با راهبردهایی که حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تعیین شده، می توانیم در سایه اتحاد و انسجام توفیق کسب کنیم.
 

ثبت نظر